Hakkımızda

1940’lı yıllarda Anadolu’dan İzmir’e gelen lokantamızın kurucusu Adil Mütfüoğlu, küçük yaşlarda mesleğe temelinden başlayyarak komilik ve garsonlukla kazandığı birimleriyle 1955 yılında Çankaya’daki mevcut yerinde lokantamızı açmıştır. Aynı dönemde Adil Müftüoğlu’nun kızı Sevgi Müftüoğlu dünyaya gelmiş ve “Kızım bana Uğur getirdi lokanta sahibi oldum.” diyerek lokantanın ismini Uğur Lokantası koymuştur. Yıllar içerisinde kendi adıyla da bütünleşen lokantamız “Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası” ismini almıştır.

Çalışkan ve işine hakim olma kabiliyeti ile kısa zamanda ün yapan Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası 1955’ten günümüze birçok iş, siyaset, sanat ve spor camiasından liderlere, ünlülere ve İzmir halkına hizmet vermektedir. Halen 3. kuşak tarafından işletilen lokantamız ilk kurulduğu günkü anlayışı ile Balçova’daki işletmesiyle faaliyetine devam etmektedir.

Misyonumuz

1955 yılından itibaren lokantamızda Geleneksel Türk Mutfağına ait tencere ve fırın yemekleri pişirmektedir. Kültürümüzün en önemli parçası olan Türk mutfağını yaşatabilme lokantamızı yüzyılı aşmış 4. ve 5. kuşakların işlettiği İzmir’in ve Türkiye’nin sembolü haline gelmiş bir lokanta konumuna gelmek en büyük misyonumuzdur. Bu misyon ile sektörümüze, şehrimize ve ülkemize katkı sağlayabilmek hedefi lokantamız için büyük önem arzetmektedir.

Vizyonumuz

İlk açıldığı günkü heyecan, azim ve çalışma ile lokantamıza gelen misafirlerimize; her gün aynı anlayışla ” Ailene yediremeyeceğin yemeği misafirine yedirme” düsturuyla lezzetli, sağlıklı, kaliteli Türk Mutfağına ait pişirdiğimiz yemekleri en iyi hizmet ile sunmaktır.

Menü